Marek Ženíšek byl zvolen místopředsedou TOP 09

26.11.2017

Marek Ženíšek byl dnes celostátním sněmem zvolen místopředsedou  TOP 09. "Silná podpora novému vedení, i od těch, co si možná přáli jiné, to by byl takový hezký dárek k mým dnešním narozeninám. Pouze jednotní můžeme uspět," řekl ve svém kandidátském projevu Marek Ženíšek.

Marek Ženíšek byl zvolen místopředsedou TOP 09

Marek Ženíšek byl dnes celostátním sněmem zvolen místopředsedou  TOP 09. "Silná podpora novému vedení, i od těch, co si možná přáli jiné, to by byl takový hezký dárek k mým dnešním narozeninám. Pouze jednotní můžeme uspět," komentoval ve svém kandidátském projevu Marek Ženíšek.

Dalšími místopředsedy byli zvoleni Tomáš CzerninMichal Kučera, a Jan Vitula. Post první místopředsedkyně bude nově zastávat Markéta Pekarová Adamová a předsedou strany byl zvolen Jiří Pospíšil. 

Nového předsedu a další členy vedení volilo 181 delegátů 5. celostátním sněmu TOP 09, který začal v sobotu v Praze. Delegáti ze všech krajů v hotelu Don Giovanni diskutovali také o změnách stanov TOP 09 a dalším směřování strany.

Sněm začal v sobotu symbolicky v 9:09 a delegáty celým dvoudenním jednáním provázely výroky našich prezidentů Tomáše Garrigua Masaryka: „Člověk mnoho vydrží, má-li cíl,“ a Václava Havla: „Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“

Eva Šafránková, krajská manažerka TOP 09