O MNĚ

OSOBNÍ ŽIVOT

 

Narodil jsem se v roce 1978 v Plzni, kde jsem také studoval Filozofickou fakultu Západočeské univerzity. V Praze jsem vystudoval Fakultu sociálních věd UK.

V roce 2006 jsem obdržel doktorský titul z oboru politologie. Jsem autorem několika knih a odborných textů. Od roku 2003 do roku 2017 jsem přednášel na Katedře politologie a mezinárodních vztahů v Plzni.

V roce 2008 jsem byl jmenován náměstkem ministra spravedlnosti pro oblast mezinárodní sekce a také vězeňství. Od začátku roku 2012 do podzimu 2013 jsem zastával pozici 1. náměstka ministra zdravotnictví.

Stál jsem u zrodu dlouhodobého projektu Reforma psychiatrické péče v ČR. Za tuto činnost jsem v roce 2019 obdržel od odborné společnosti Medaili za zásluhy o rozvoj oboru psychiatrie v ČR. 

V letech 2013-2017 jsem byl poslancem Parlamentu ČR za Plzeňský kraj.

V Poslanecké sněmovně jsem působil ve výborech pro obranu a pro evropské záležitosti. V tomto období jsem byl také členem Stálé delegace Parlamentního shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).

Od ledna 2018 až do února 2019 jsem zastával funkci proděkana Fakulty zdravotnických studií v Plzni. V současnosti jsem výkonným ředitelem politického institutu TOPAZ.

Deset let jsem byl místopředsedou TOP 09 (2015-2017 jejím 1. místopředsedou).

K mým zájmům patří běh, cestování a knihy.

Jsem ženatý a mám syna Matěje a dceru Rebeku.

Od roku 2020 jsem náměstkem hejtmanky pro kulturu a památkovou péči v Plzeňském kraji.

V roce 2021 jsem byl zvolen poslancem v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, kde mimo jiné zastávám funkci předsedy Zahraničního výboru.

 

 

Kontakt

Nebojte se ozvat

POSLAT DOTAZ

Opište Captcha