Jít Putinovi z cesty není řešení, jak dosáhnout míru

16.4.2024
Jít Putinovi z cesty není řešení, jak dosáhnout míru

Řada politiků u nás i v zahraničí stále volá po jednaní u společného stolu v naději na ukončení války na Ukrajině. Zatím ale nikdo z nich neměl odvahu nahlas říct to zásadní. O čem? O čem tak chcete jednat s Putinem, s někým, kdo byl před dvěma lety až u Kyjeva?

O tom, že nějak ohneme to mezinárodní právo? Že pro tentokrát se tak trochu přimhouří oči, když si jedna země vezme násilím tu druhou zemi, protože někteří v Evropě jsou už takříkajíc unaveni? Že vrahovi Putinovi a jeho kolegům zaručí beztrestnost? A pak jiným diktátorům ve světě dají návod nebo jim budou muset vysvětlovat, že pro ně už zase to mezinárodní právo platí, až se jednou rozhodnou, že udělají to samé jako právě Putin?

Řekněte nahlas, že chcete druhou mnichovskou dohodu, kde se bude u stolu dohadovat, jestli „Ostravu na východě a Plzeň na západě“ ještě ano, nebo to už agresorovi necháte. Řekněte nahlas, že jste normální zbabělci, kteří sice volají po míru, ale ve skutečnosti vlastně chcete, aby vyhrál Putin a vyšlo mu to, o co usiluje od začátku.

Mávat bílou vlajkou pokaždé, kdy se Moskvě jenom zamane, nám mír nezajistí, ale tak akorát podnítí jejich další agresi v budoucnu. Podobnými prohlášeními děláte přesně to, co se Putinovi líbí a s čím od začátku počítal, než se pustil do vraždění, že mu časem prostě půjdou všichni z cesty. Místo odhodlanosti a věrohodného odstrašení mu potvrzujete jeho myšlení o slabé Evropě, která proti němu nemá šanci.

Nejrychlejší cesta k míru je, aby Putin z Ukrajiny odešel, a to hned. A pokud nechce, pak musí být zkrátka donucen. Ukrajina k tomu potřebuje jen zbraně, které vy „mírotvorci“ nechcete Ukrajině dávat.

Zdroj: forum24.cz