Poslanci TOP 09 symbolicky podpořili Ukrajinu během jednání o rozpočtu

18.2.2022

Svrchovanost a územní celistvost Ukrajiny jsou nepopiratelné hodnoty. Kompletní poslanecký klub TOP 09 proto symbolicky podpořil svobodnou Ukrajinu.

Poslanci TOP 09 symbolicky podpořili Ukrajinu během jednání o rozpočtu

Svrchovanost a územní celistvost Ukrajiny jsou nepopiratelné hodnoty. Kompletní poslanecký klub TOP 09 proto symbolicky podpořil svobodnou Ukrajinu během dnešního jednání Sněmovny o rozpočtu, které navštívil také prezident republiky Miloš Zeman. Všichni poslanci TOP 09 si během schůze symbolicky připnuli stužky v barvách ukrajinské vlajky.

Agresivní akce Ruska vůči Ukrajině pokládají poslanci za aktivitu, která je v přímém rozporu s vnímáním Ukrajiny jako svobodného státu. „Stojíme za Ukrajinou! Když dnes prezident Zeman přijel do Sněmovny, aby se vyjádřil ke státnímu rozpočtu, přivítali jsme ho se stužkami v barvách ukrajinské vlajky na klopách. Expanzivní politice Putinova režimu je třeba říci jasné ne,” vysvětlil předseda poslaneckého klubu TOP 09 Jan Jakob.

„Připnutím ukrajinské stužky chceme vyjádřit naši plnou podporu Ukrajině a jejím občanům! Přivítali jsme tak dnes tímto způsobem prezidenta republiky," dodává předseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Marek Ženíšek.

Vladan Vaněk, tiskový mluvčí TOP 09