Ženíšek: Zprávy z krajské opozice

21.2.2022

Dnes je to týden, co v Plzeňském kraji vznikla koalice ANO, Piráti, STAN, KSČM a SPD.

Ženíšek: Zprávy z krajské opozice
Dnes je to týden, co v Plzeňském kraji vznikla koalice ANO, Piráti, STAN, KSČM a SPD. Nebyla podepsána koaliční smlouva (a zřejmě se k tomu asi ani nechystají), takže platí, že je to koalice těch, co pro ní hlasovali.
Nechci se už vracet k tomu, že vše bylo připravované delší dobu, důvody odchodu byly jen záminka a že záměrně nebyl využit institut smírčího řízení uvedený v té době ještě stále platné a podepsané koaliční smlouvě, přestože u některých bývalých kolegů to považuji za vražení kudly do zad.
Chci vás tady pravidelně informovat o tom, co se na kraji děje a upřímně z toho radost vůbec nemám. Během jednoho týdne od změny ohlásil odchod dlouholetý ředitel krajského úřadu a ředitel stodské nemocnice bude pravděpodobně odvolán a to jen kvůli tomu, že si kdysi dovolil odvolat manželku nového předsedy výboru pro zdravotnictví za ANO.
A přestože byla údajně hlavním motivem pro změnu na kraji situace ve zdravotnictví, odletěl nový náměstek pro zdravotnictví ihned po zastupitelstvu k moři na exotickou dovolenou, odkud online odvolával lidi z představenstev krajských nemocnic.
Je mi líto řady projektů, které se nezrealizují a děsím se některých, které se chystají.
Uvidíme brzy. Utopický projekt městských lázní namísto připraveného projektu nové budovy Západočeské galerie v Plzni bude zřejmě jeden z nich.

Marek Ženíšek, zastupitel Plzeňského kraje za TOP 09, bývalý náměstek hejtmanky pro oblast kultury a památkové péče