To, že někdo volí ruské kolaboranty, mi hlava nebere. Poslanec Ženíšek vyškolil aktivistu Rajchla o Sovětském svazu

11.5.2023
To, že někdo volí ruské kolaboranty, mi hlava nebere. Poslanec Ženíšek vyškolil aktivistu Rajchla o Sovětském svazu

Šéfa zahraničního výboru poslanecké sněmovny Marka Ženíška (TOP 09) nenechal chladným komentář proruského aktivisty Jindřicha Rajchla. Ten se do Ženíška pustil kvůli jeho slovům o druhé světové válce. Organizátorovi proruských demonstrací vadil Ženíškův příspěvek na sociální síti, ve kterém napsal, že sovětská armáda neosvobozovala, ale dobývala.

„O nějakém dnešním Dni osvobození může být řeč jen v případě USA. Sověti hlavně porcovali kořist. A došlo k tomu, že zanedlouho jeden nechutný režim vystřídal další,“ napsal v pondělí na sociální síti poslanec Marek Ženíšek.

To se nelíbilo organizátorovi proruských demonstrací Jindřichu Rajchlovi. Podle něj by si měl Ženíšek zopakovat učivo dějepisu pro základní školy. „Především by si měl před tím, než příště otevře pusu, uvědomit, že nebýt Rudé armády, tak by tady dnes patrně nebyl ani on, ani jeho rodina,“ prohlásil Rajchl s tím, že se dnešní progresivisté pokouší přepisovat dějiny.

„Pochopil jsem v životě ledacos, včetně Einsteinovy teorie relativity. Ale to, jak může někdo volit tuhle lžipartaj, to mi fakt hlava nebere,“ pustil se Rajchl do TOP 09.

Ženíšek následně Rajchla vyškolil z historie. „Sovětský svaz nejdříve společně s nacistickým Německem napadl Evropu, avšak záhy zjistili, že Hitler je stejný zločinec jako Stalin. Škody, které nám po osvobození způsobili, byly obrovské,“ vzkázal Rajchlovi na twitteru. „Pochopil jsem v životě ledacos. Ale že někdo volí ruské kolaboranty, to mi hlava nebere,“ dodal Ženíšek ve zprávě adresované proruskému aktivistovi.

Svět je po tisíciletí kruté místo

Podobná slova jako Ženíšek na sociální síti v Den vítězství volili také jiní politici. „8. května 1945 přijal vítěz Pražského povstání, generál Karel Kutlvašr, podmínky kapitulace německých jednotek. Vlast se generálovi odměnila. Strávil 12 let v nelidském komunistickém vězení a po propuštění dostal důchod 230 korun měsíčně,“ připomněl na sociální síti twitter bývalý ministr financí a zakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek. „Ať žije svoboda, smrt nacismu a komunismu,“ dodal.

Před současným Ruskem varovala také místopředsedkyně sněmovny Věra Kovářová (STAN). „Z někdejšího osvoboditele se stane okupant a z úhlavního nepřítele spojenec. Přesto bychom v den 78. výročí konce druhé světové války neměli zapomínat na to, že osvobození Československa od nacistů stálo životy skoro 140 tisíc vojáků tehdejšího SSSR,“ napsala na twitteru.

„V dnešní době, kdy je děsivou realitou ruský vpád na Ukrajinu, si musíme uvědomovat, že svoboda a svébytnost národa není samozřejmost. Lidský svět je po tisíciletí kruté místo, protkané dobyvačnými válkami, vzájemnými úskoky a nespravedlnostmi i sousedskou nevraživostí,“ doplnila.

Zdroj: forum24.cz, 10. 5. 2023

,